Quantcast
Channel: Pielęgnacja i zapuszczanie włosów
Viewing all 51 articles
Browse latest View live

3 produkty, które mnie zaskoczyły

$
0
0

Jak dało się zauważyć, mimo mojego cichego postanowienia, iż częściej będę dawać upust swojej grafomanii, nie odwiedzałam bloga przez jakiś czas. Nie udało mi się też przetestować wielu produktów, właściwie, to przez ostatnie miesiące wypróbowałam tylko 3 nowe kosmetyki do włosów. Dwa z nich z pewnością jeszcze kupię, natomiast jeden z początku zdobył moje uznanie, później natomiast okazało się, że dał moim włosom w kość. Chociaż nie mają kości. Ale o tym za chwilę.

Pierwszy kosmetyk to szampon. Jak już zapewne wiecie, nie mam zbyt emocjonalnego stosunku do szamponów. Moja skóra jest normalna, w kierunku przetłuszczającej się, Sodium Laureth Sulfate nie przesusza jej ani nie podrażnia. Mocniejszy detergent jest u mnie konieczny, bez niego funduję sobie smalec i wzmożone wypadanie włosów. Tak czy inaczej, mogę bez problemu kupować większość drogeryjnych szamponów, co jest bardzo komfortowe. Jakiś czas temu kupiłam przez przypadek szampon, z którego byłam BARDZO zadowolona, mogłam myć włosy co 3 dni (u mnie 2 to norma) i okazał się niezwykle wydajny. Co to za cudo?





Schauma 7 ziół, niepozorny kosmetyk (nie jestem fanką tej marki), w niezbyt zachęcającym opakowaniu. Kupiłam go bo była promocja w Rossmannie, przy pierwszym użyciu zachwytu nie było (zapach przeciętny, chemiczno-ziołowy), natomiast po jakimś czasie zauważyłam, że włosy na dłużej pozostają świeże i puszyste. Nawet na upartego mogłabym po nim nie stosować odżywki- szampon nie plątał i nie wysuszał włosów. U nasady- włosów na długości nie myję zbyt często szamponem ;) Tak czy inaczej, dla mnie było to zupełnym zaskoczeniem, żaden inny szampon Svhaumy nie przypadł mi do gustu tak bardzo.


Następne zaskoczenie- maska Alterra z granatem i aloesem. Jest to jeden z najbardziej znanych kosmetyków w blogosferze. Ja przez długi czas nie mogłam się jakoś do jego kupna przekonać ze względu na alkohol wysoko w składzie. W końcu jednak się przemogłam i już pierwsze użycie mnie zachwyciło: włosy były bardzo sypkie. Po jakimś czasie jednak zauważyłam, że moje włosy mają się dużo gorzej. Zaczęły się koszmarnie rozdwajać, jak nigdy. Powoli odstawiałam wszystkie kosmetyki, które mogły się do tego przyczynić. Tylko o masce Alterry nie pomyślałam. Niestety, jestem teraz pewna, że to ona przyczyniła się do przesuszenia moich włosów. Długo zastanawiałam się nad tym, co o niej napisać, wiem, że wiele osób jest tą maską zachwyconych. Ja na alkohol gdzieś w połowie składu lub dalej nie jestem przeczulona, ale okazało się, że jego większa ilość w kosmetyku nakładanym na długość włosów jest dla nich zabójcza. Było to przykre rozczarowanie, włosy wyglądały tak, jak po paru sesjach z solidną dawką lakieru.




Włosy (poza podcinaniem) ratowałam słynną maską Bioetika, której fanką jestem od paru ładnych lat. Żeby jednak włosy miały jakąś odmianę, zdecydowałam się na produkt marki, z którą wcześniej nie miałam styczności. Maska Syoss Repair Therapy została przeze mnie wybrana przez przypadek, na początku miałam zamiar kupić maskę Garnier Fructis. Ma słodki, chemiczny zapach, budyniową konsystencję, za słoiczek 200 ml zapłaciłam niecałe 20 zł, czyli nie jest to produkt szczególnie tani, ale chociaż wydajny. 





Ta maska była absolutnym strzałem w 10. Moje włosy niełatwo jest obciążyć, więc mogę spokojnie celować w kosmetyki do włosów suchych i zniszczonych, ale i tak byłam zdumiona, że nawet przy stosowaniu co mycie (moje włosy naprawdę tego wymagały... :( )włosy nie były obciążone, za to bardzo łatwo się rozczesywały i były w miarę śliskie, nawilżone, mocniejsze. Nie spodziewałam się, że będę aż tak zadowolona z maski Syoss. Nie jest za bardzo treściwa, ale też nie jest za słaba jak na maskę. Włosy w miarę wróciły do siebie, chociaż mam dalej problem z końcówkami tam, gdzie nie są równo obcięte.

A teraz następujące wnioski:
- czasami kosmetyk, który wydaje nam się składowo przeciętny okazuje się idealny dla naszych włosów/ skóry głowy
- alkohol w moim przypadku jest wybitnie niewskazany, o ile jest w dużej ilości i nakładany na długość włosów

Do szamponu Schauma i maski Syoss z pewnością wrócę, chociaż lubię pięknie pachnące kosmetyki, a te mają woń zupełnie przeciętną. Kto wie, może wypróbuję również inne kosmetyki Syoss, na razie na moich włosach gościła jedynie maska i fluid (ten w złotym opakowaniu). Ale o fluidzie innym razem...

Nowy ulubiony olejek :)

$
0
0
Staram się być oszczędna, jednak jeśli już się przechadzam sklepowymi alejkami w Naturze, Rossmannie czy Hebe... tracę głowę :) Zazwyczaj jest tak, że z chęcią oglądam wszystkie nowości, a ostatecznie odkładam je na półkę, jednak jak zobaczyłam olejki Loton, nie mogłam się oprzeć i postanowiłam, że jeden z nich przygarnę.

Do wyboru miałam następujące wersje: makadamia, arganową i kokosową. Za olejem arganowym średnio ostatnio przepadam, myślałam więc o kokosie i makadamii. W końcu zdecydowałam się na ten pierwszy produkt, kierując się (złudną :( ) nadzieją, iż pachnie on wiórkami. Albo mleczkiem kokosowym.


Jak się domyślacie, olejek nie pachnie kokosem. Tzn. może i jest tam jakaś kokosowa nuta, dla mnie to jednak słodki, sztuczny zapach, który mógłby być wonią gumy balonowej. Czyli: pachnie w sumie przyjemnie, ale liczyłam na coś innego. Konsystencja oleista, jak to w przypadku mieszaniny olejów. Podobno to wersja tężeje w niższych temperaturach, ale u mnie w pokoju jest cały czas płynna.

No i tak... widać, że olejek coś tam na (moich) włosach robi. Później wystarczy umyć włosy szamponem i mogłabym pominąć odżywkę czy maskę. Przynajmniej teoretycznie, bo nie wiem, jak mogłoby się to skończyć dla moich włosów na dłuższą metę :) Opakowanie produktu jest bardzo wygodne, plastikowa buteleczka (moja w ogóle nie jest tłusta, wystarczy ją lekko przechylić, by nić na nią nie skapnęło :) ), bardzo dobry, niezacinający się dozownik. Nie pamiętam, ile olejek kosztował w Naturze, ale wiem, że w porównaniu z olejkiem Bielendy (o którym myślałam) był tańszy.

Skład:Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Parfum, Tocopheryl Acetate

Mamy tutaj więc olej kokosowy, słonecznikowy, witaminę E. Może zapychać.

Jeśli ktoś lubi olej kokosowy i olej słonecznikowy, a istotne jest też dla niego wygodne opakowanie to serdecznie polecam. Chociaż wydaje mi się, iż osobom o wrażliwym powonieniu może przeszkadzać intensywny, słodki zapach olejku. Ja już po zakupach znalazłam ciekawe porównanie trzech wersji na blogu Magia Sióstr: recenzja

Moje włosowe hity i kity roku 2014

$
0
0
Witam Was serdecznie po dłuuugiej przerwie. Kończący się już niedługo rok nie był dla moich włosów szczególnie łaskawy, za to w listopadzie udało mi się w końcu znaleźć pielęgnację, która mi (póki co ;) ) zdecydowanie służy. A oto moje małe podsumowanie:

1. W tym roku obcięłam około 20 cm włosów. O problemach z końcówkami pisałam już wcześniej, do tego doszło wzmożone wypadanie (z cerą też nie było najlepiej przez jakiś czas). Do tego zaczynam się zastanawiać, czy długość do pasa nie jest dla moich włosów maksymalną, przy której jestem w stanie mieć gęste końcówki. Zostało mi do podcięcia jeszcze ok. 15- 20 cm. Plus jest taki, że włosy zaczynają się zagęszczać, ale zanim będą gęste na długości minie jeszcze sporo czasu. 

2. W związku z wypadaniem wypróbowałam słynną kozieradkę. Mniejsze wypadanie, brak przyspieszenia porostu, brak podrażnienia skóry głowy- taki jest efekt u mnie. Póki co, kurację oceniam pozytywnie, zamierzam ją kontynuować. Zapach kozieradki jest dla mnie przyjemny.


3. Od jakiegoś czasu zaczęłam źle reagować na farbę, dostawałam wysypki i puchłam. O ile farbując innych jestem w stanie uniknąć kontaktu z farbą, o tyle farbując swoje włosy- już mniej. W końcu zdecydowałam, że przez jakiś czas spróbuję nie farbować włosów i zobaczę co z tego wyjdzie. Inspiracją dla mnie stały się włosy Natalii z BlondHairCare. Nie ukrywam, że nieco szkoda mi mojego jasnego blondu, który bardzo lubiłam i w którym świetnie się czułam, ale jestem podekscytowana tym, co mam teraz na głowie. Niestety, włosy na zdjęciach nie prezentują się najlepiej, szczególnie przy fleszu, który bardzo uwydatnia kontrast między kolorami. Za to zdążyłam wypróbowaćżel Casting Sunkiss, do którego może kiedyś wrócę  :) Tym razem nie zdecydowałam się przyciemniać włosów na całości, bo jednak ciemne blondy wychodzą u mnie za ciemne, no i nie chcę znowu rozjaśniać włosów, jeśli zdecyduję się na powrót do jasnego blondu.


4. Moje włosy pod względem kształtu wróciły do stanu sprzed lat: są prawie proste, chociaż średnio podatne na kręcenie lub prostowanie. Lubiłam swoje fale, ale posiadanie prawie prostych włosów jest całkiem praktyczne.



Używane ostatnio kosmetyki:


Szampon Batiste XXL. O ile wersja tropikalna bardzo przypadła mi do gustu, po XXL moje włosy są jak guma, wyglądają brudno i niechlujnie, są też przesuszone. Zamierzam wrócić do szamponu tropikalnego. Zdecydowanie do niego nie wrócę.







Olejek awokado Bielendy. Wzięłam go ze sobą na wyjazd wakacyjny, bo myślałam, że olejek z atomizerem to dobry pomysł. Niestety, okazało się, że sam olejek nie nadaje się ani do mojej skóry, ani do włosów. Owszem, zostawia on tłustą warstwę, ale mam uczucie jeszcze większego przesuszenia, niż przed jego użyciem. Plusem jest opakowanie i intensywny, owocowy zapach (arbuz?). W porównaniu z olejkiem kokosowym Loton- dla mnie fatalny.




Szampon Timotei do włosów normalnych. Jeśli chodzi o szampony to moje wymagania są niewielkie. Mają myć, nie plątać zanadto włosów i nie podrażniać skóry. Niestety, mojej skóry głowy ten szampon po prostu nie domywa, za to plącze mi włosy. Zadowolona z niego była za to moja mama, która ma bardzo suchą skórę głowy. 





Maska Fructis Color Resist. Na wakacjach zależało mi na kosmetyku z filtrem UV, stąd taki a nie inny wybór. Bardzo lubię kosmetyki Garnier Fructis, ale ta maska ani nie nawilżała, ani nie ułatwiała znacząco rozczesywania włosów... to chyba najgorszy kosmetyk tej marki, jaki miałam na swoich włosach :(





Syoss Restore 3 in 1 Turnaround Miracle. Fluid regeneracyjny. Kosmetyk, którego możemy używać zamiast oleju, przed myciem  lub zamiast zwykłej maski/odżywki. W ten drugiej roli kosmetyk ten nie przypadł mi za bardzo do gustu, ale jako alternatywa dla olejowania wypadł świetnie. Osoby, które nie lubią oleistych substancji mogą wypróbować ten fluid Syossa. Nie wiem jeszcze, czy do niego wrócę, bo bardzo lubię oleje, ale z samego produktu byłam bardzo zadowolona.



Maska keratynowa Kallos. Mój absolutny hit :) Bardzo ułatwia mi rozczesywanie włosów, ma przyjemny (chociaż dosyć męski, przynajmniej jak dla mnie) zapach, jest tania. Włosy po jej zastosowaniu są gładsze, miękkie, nawilżone. To już moje drugie duże opakowanie, kupiłam też wersję do włosów farbowanych, ale nie wydaje mi się, że pokocham ją równie mocno ;) To mój absolutny hit mijającego roku.




Casting Sunkiss. Na swoich włosach wypróbowałam ten z numerem 01, który nadaje się także dla szatynek. Do tego kosmetyku podeszłam bardzo ostrożnie, bałam się, że zniszczę włosy. Zależało mi jednak na tym, by w miarę łagodnie przejść od farby do włosów naturalnych. Żel nakładałam tylko na odrost. Tam, gdzie moje włosy są z natury bardziej delikatne i łatwiej się rozjaśniają od słońca, efekt był bardzo intensywny, włosy rozjaśniły się po 3 użyciach jak po zastosowaniu farby. Żel jest łatwy w użyciu, ma przyjemny, delikatny zapach. Być może jeszcze do niego wrócę, jak dla mnie to fajny kosmetyk dla osoby, która lubi rozjaśnione przez słońce kosmyki.
Efekt rozjaśniania jest trwały, możemy spodziewać się odrostu. Kosmetyk jest przeznaczony do włosów naturalnych- farbowane też pewnie rozjaśni, ale czy efekt będzie ładny- tego nikt nam nie zagwarantuje. A oto moje włosy po Sunkissie:



mój aparat lubi bardzo ocieplać barwy ;)

Na koniec mój kolejny faworyt, którego zdjęcia, niestety, nie mam: olej z pestek dyni. Jeden z lepszych (i do tego smaczniejszych) olejów, jakie miałam okazję wypróbować. Włosy są po nim bardzo mięsiste, mogłabym nawet nie nakładać na nie maski/odżywki. Minusem jest jego ciemnozielony kolor- jasne blondynki mogą zauważyć u siebie lekką zmianę koloru. U mnie to jednak nie nastąpiło. Teraz z pewnością wrócę do Vatiki kokosowej, ale olej z pestek dyni pewnie niebawem znów się u mnie pojawi. 

Życzę Wam udanego Sylwestra :)


Londa 17 Jasny blond

$
0
0
Witajcie :)

Tak, tak, miałam nie farbować, a tymczasem to już moje drugie spotkanie z farbą Londy. Nie tknęłam jednak odrostu, a samo farbowanie miało na celu zmniejszenie kontrastu między odrostem a rozjaśnianymi wcześniej włosami. O "siedemnastce" przeczytałam niegdyś u Blond Bunny: KLIK.
Kiedy planowałam lekkie przyciemnienie włosów postanowiłam najpierw u Bunny poszukać inspiracji. I znalazłam Londę :)



Dlaczego jasny blond (poziom 8.), a nie średni blond (poziom 7.)?

Kiedy poprzednim razem zdecydowałam się na przyciemnianie włosów, wybrałam najpierw L'Oreal Cannes 8.3. Byłam zadowolona, chociaż jednak złote odcienie nie są dla mnie. Później sięgnęłam po farbę w odcieniu średniego blondu i... to był błąd. Moje włosy nie są może w odcieniu fryzjerskiego jasnego blondu, ale są jaśniejsze, niż średni blond i odkryłam, że lepiej czuję się w lekko jaśniejszym odcieniu na długości chociażby z tego względu, że moje naturalne włosy też nieco się zawsze rozjaśniały pod wpływem słońca i były jaśniejsze na długości i końcach niż u nasady.


mój aparat bardzo lubi ocieplać kolory, nawet mój odrost jest lekko ciepły ;)


Farbowanie

Tutaj sobie trochę strzeliłam w kolano, bo uparłam się, że farba ma oksydant 6% i nie chciało mi się go zmieniać. Dopiero później doczytałam, że jednak 9%. Chyba byłam w amoku, jak farbowałam. Do tego oksydant dołączony do farby jest niesamowicie wodnisty, lepiej było go zamienić na inny ;) Sama farba nie śmierdzi jakoś okrutnie amoniakiem, za to włosy po farbowaniu były przesuszone (ale też przy takim oksydancie... sama się prosiłam), końcówki będę musiała podciąć.

tutaj widać, że przy niektórych rodzajach oświetlenia odrost był niewidoczny :)


Kolor

Farba świetnie nadaje się do ochładzania zbyt ciepłego koloru, chociaż niektóre osoby chyba skarżyły się, że wypłukuje się na ciepło. Prędzej bałabym się lekkiego glona- u mnie kolor został znacznie ochłodzony, przy czym bliżej odrostu (tam gdzie włosy były bardziej rudawe, niż żółtawe ;) ) był beżowy, na długości- popielaty. Po farbowaniu był jednak, ogólnie rzecz biorąc, piaskowy i strasznie się nim zachwycałam. Teraz kolor już się trochę wypłukał, ale nadal jestem zadowolona, za jakiś czas znowu sięgnę po tę farbę, tylko tym razem zmienię oksydant.

Niestety, uważam, że osoby z bardzo wytrawionymi włosami powinny uważać na tę farbę, bo mogą mieć na głowie piękny, oliwkowy kolor ;). Jeśli ktoś jest jednak tak żądny przygód jak ja, może spróbować :D

wiem, wiem, do podcięcia ;)


Co dalej z zapuszczaniem?

Odrosty, oczywiście, widać, ale nie przeszkadzają. Teraz jest zima, więc są one tak ciemne, jak tylko mogą być ;) Cieszę się, że użyłam Londy chociażby dlatego, że moje włosy zaczęły się już robić żółte, a nie znoszę fioletowych szamponów i płukanek, mam po nich okrutne siano.

A czy może ktoś z Was się orientuje, gdzie w Warszawie można niedrogo obciąć końcówki za pomocą maszynki? Nie jestem przekonana do tej metody, ale chciałabym spróbować :)

Za co wielbię kozieradkę?

$
0
0
Do kozieradki podchodziłam bardzo sceptycznie, nie przeczę. W końcu się na nią zdecydowałam, bo Loxon zaczął mnie podrażniać. Spodziewałam się wzmożonego wypadania, ale... okazało się, że po kuracji kozieradką wyrosło mi naprawdę sporo bejbików tam, gdzie niecałe 2 lata temu spostrzegłam łysy placek, no, może nie łysy- z delikatnym meszkiem. Mój ukochany Jantar nie poradził sobie z tym miejscem, Loxon całkiem nieźle, ale szał jest dopiero po kozieradce.

Jak stosuję kozieradkę?
Dwie solidne łyżeczki zmielonej kozieradki (swoją zamówiłam na DOZie) zalewam wrzątkiem (mniej-więcej 3/4 kubka). Odstawiam na parę godzin, przelewam (tylko to, co jest zupełnie płynne) do butelki z atmizerem. Na blogu Kascysko, znanej chyba wszystkim w blogosferze, przepis jest nieco inny: KLIK.

Myję włosy co 2 dni, kozieradkę wcieram zazwyczaj wieczorem drugiego dnia (tak, wiem, wiele osób uważa, że nie powinno się nic wmasowywać w brudną głowę ;) ). Mój masaż trwa ok 4-5 minut i najbardziej skupiam się na skroniach, gdzie pojawiło się najbardziej niepokojące wypadanie. Wg mnie dobry masaż jest niezbędny jeśli chcemy wykorzystać potencjał kosmetyku, więc nie traktuję tej części "rytuału" po macoszemu. 

Następnego dnia rano myję głowę, po czym używam odżywkę do głowy Jantar. Dlaczego? Skóra po kozieradce jest nieco ściągnięta, a Jantar w moim przypadku ma przyjemne, kojące działanie. Możliwe, że działa na mnie stosowanie zamiennie dwóch produktów, któż to wie? Jantar czasami sobie odpuszczam, natomiast jeśli chodzi o kozieradkę- robię przerwy (zazwyczaj 1 tydzień po 3 tygodniach kuracji).

Wiem, że jestem szczęściarą, na którą działają różne dziwne kosmetyki (Jantar, Neril, nawet Vatika lekko przyspieszała porost, ale nie mogę jej już stosować na skórę głowy), za to ze skroniami (szczególnie prawą) miałam większy problem. Kozieradka bardzo ładnie z tym sobie poradziła, a bałam się, że przy moich wiecznych problemach hormonalnych nie da sobie rady. Włosy mniej wypadają, odrastają nowe, porost jest lekko przyspieszony, nie zauważyłam za to wpływu na tempo przetłuszczania się włosów.

Ten "loczek" widoczny na dwóch pierwszych zdjęciach to efekt kozieradki (włosy na zdjęciach są jeszcze nieco wilgotne). 




Włosowa aktualizacja

$
0
0
Witam Was :)

U mnie minęło 7 miesięcy od podjęcia decyzji o zapuszczaniu naturalnego koloru włosów (ostatnie zdjęcie przedstawia mój odrost :) ). Postanowiłam lekko przyciemnić włosy na długości (do poziomu 8., 7. jest za ciemny, chociaż taki poziom ma mój odrost, jednak farba na tym poziomie byłaby już za ciemna). Niestety, włosy znacznie na tym farbowaniu ucierpiały i musiałam obciąć ok. 20 cm. Właściwie, to nie musiałam, a chciałam- miałam ochotę na drobną zmianę. Poprosiłam panią fryzjerkę o cieniowanie, bo u siebie nie lubię włosów jak od linijki (aczkolwiek takie cięcie podoba mi się u innych). Jestem bardzo zadowolona, chociaż jak widzicie, największy problem mam z włosami na wysokości ucha i szyi. Nie wiem, z czego to wynika- na pewno puszą się krótkie włoski, które mi wyrosły dzięki kozieradce i Jantarowi, ale odnoszę wrażenie, że coś robię nie tak. Mimo wszystko, nie narzekam na włosy, łatwo się rozczesują (z tym akurat zawsze miałam problem), są elastyczne nie sprawiają mi większych kłopotów. Jak pozwalam im samym wyschnąć (teraz akurat dosyć rzadko się to zdarza, bo myję je rano) to mocno się falują. Niebawem opiszę kosmetyk do skóry głowy, który ostatnio zastępuje mi Jantar. Na zdjęciach włosy są nieco rozwiane przez silny wiatr.

Życzę Wam udanej majówki :)



Eliksir ziołowy Green Pharmacy

$
0
0

Witam Was, trochę czasu zajęło mi przetestowanie toniku do skóry głowy Green Pharmacy. Czytałam jego recenzje na różnych blogach i cóż, prezentuje się on raczej przeciętnie. A często nawet poniżej przeciętnej. Jak wiecie, stosuję już od jakiegoś czasu kozieradkę. Przypomnę, że zmagam się z hiperandrogenizacją i tym, co się z nią wiąże- wypadaniem włosów (przede wszystkim z przerzedzeniem na prawej skroni), łojotokiem i trądzikiem. W związku z tym, pielęgnacja skóry głowy jest dla mnie bardzo ważna. Poza kozieradką używam toniku Jantar lub eliksiru GP. Moja pielęgnacja wygląda następująco:

Wieczorem: kozieradka i olejowanie włosów (nie mogę nakładać olejów na skórę głowy)
Rano: mycie, Jantar/ eliksir GP

Używam zwykłych, drogeryjnych szamponów, delikatne "myjadła" wcale mi nie służą, w ogóle nie domywają mojej skóry. Chociaż mam alergię na jakiś składnik (jakieś składniki?) farb, a zimą nie mogę za bardzo nosić czapek, bo też mam uczulenie, to akurat zwykłe szampony nie mają złego wpływu na moją skórę. Przynajmniej, większość z nich nie ma ;) Włosy myję co 2 dni, przy odrobinie starań mogłabym ten czas wydłużyć, ale nie służyło to moim włosom na długości. 





Eliksir Green Pharmacy wydał mi się interesującym kosmetykiem przede wszystkim na skład. Zaraz po wodzie mamy ekstrakty (z łubinu wąskolistnego, skrzypu polnego, kasztanowca i korzenia łopianu większego), zaraz po nich znajdują się proteiny sojowe. Nie ma alkoholu ani glikolu propylenowego. Byłam ciekawa, czy tonik faktycznie nie podrażnia skóry- z kosmetykami na bazie alkoholu bywało u mnie różnie. Seboradin bardzo mnie podrażniał, Garnier Neril kiedyś wysuszał moją skórę, później zaczęła ona lepiej na niego reagować, ampułki Radical były pod tym względem całkiem w porządku, po Jantarze moja skóra jest ukojona i nawilżona. Jak to jest z eliksirem GP?

Z pewnością reakcje skórne mogą być po nim różne, chociażby ze względu na zawarte w nim zioła lub konserwanty. Wydaje mi się jednak bardzo fajną alternatywą dla osób, które źle znoszą alkohol w kosmetykach. Czasami lekko swędzi mnie po nim głowa, ale skóra nie jest ściągnięta i przesuszona. Do tego tonik ma delikatny, ziołowy zapach.

Co jeszcze ujęło mnie w eliksirze? Z pewnością opakowanie- plastikowe, z wygodnym atomizerem. Inne wcierki zazwyczaj przelewałam do opakowań po odżywkach w spreju, buteleczka po eliksirze pewnie też zostanie później wykorzystana w ten sposób.

A teraz czas na minusy. Minus jest jeden, mianowicie- tonik jest delikatny. Obawiam się, że większość osób stwierdzi, iż nie ograniczył on ilości wypadających włosów i nie miał wpływu na porost. Za to może być pomocny przy pielęgnacji skóry tłustej, wg mnie nieco zmniejsza wydzielanie sebum, skóra jest po nim świeża na dłużej, a dla mnie to ogromna zaleta. Nie stosuję więc eliksiru jako leku na wypadanie czy wcierki na porost, to raczej kolejny krok w pielęgnacji mojej tłustej skóry głowy. Nie zauważyłam po nim żadnego obciążenia, włosy są ładnie odbite u nasady.

Jeśli Wasza skóra źle reaguje na alkohol zawarty we wcierkach to z pewnością warto wypróbować eliksir :) Jest on także dostępny w wersji z rumiankiem. 

Zapuszczanie naturalek w wakacje- moja aktualizacja

$
0
0
Witam Was baaardzo gorąco! ;)

Tak to już jest, że w czasie najpiękniejszej pogody zazwyczaj stan naszych włosów woła o pomstę do nieba (przynajmniej tak jest u mnie). Wiatr (dla moich włosów zabójczy- włosy na długości stają się niemiłosiernie suche, zbijają się w strąki, a u nasady jest jakieś tłuste gniazdo), słona woda, słońce, ograniczona pielęgnacja... moje włosy to w tym roku przerobiły i we wrześniu będę musiała zafundować im cięcie (tym razem chyba na prosto, może się skuszę na maszynkę?).

Jak się mają u mnie sprawy z zapuszczaniem naturalnych włosów? Przyznaję, że było ciężko. Tzn. sam kolor odrostu, rozjaśniony słońcem, bardzo mi się podoba, za to kolor na długości wypłukał mi się tak, że nosiłam na głowie jakiś DRAMAT. I, żeby było śmieszniej, nawet o tym nie wiedziałam, zobaczyłam to dopiero na zdjęciach ;) W ruch poszła więc farba, wybrałam Wellaton, odcień Mokka (7/73), który wymieszałam z odcieniami 7/0 i 8/0 tej samej marki. Póki co, ładnie się wypłukuje, jestem bardzo zadowolona z koloryzacji i następnym razem użyję chyba samej Mokki.

Pokażę Wam zdjęcie, na którym widać, jak niesamowicie wypłukała mi się farba w lipcu ;) Za to pięknie widać na nim, jak długi jest mój odrost. Przepraszam Was za zdjęcia- moje włosy są na nich nieuczesane, targane wiatrem i wymęczone słońcem. Lato nie jest jednak czasem, w którym bardzo przejmowałabym się fryzurą, przy takich upałach marzę tylko o tym, żeby się nie roztopić.

Życzę Wam udanej reszty wakacji i zostawiam Was ze zdjęciami :). Ich niewątpliwą zaletą jest to, że osoby o wysokoporowatych włosach będą mogły zobaczyć, że inni też lekko nie mają, na ostatnim zdjęciu widać, jak potrafią mi się spuszyć włosy.


Tak, wiem, imponujący kontrast między kolorem rozjaśnionym a naturalnym ;)





Pozlepiane od słonej wody, ale dobrze widać aktualny kolor


Rok zapuszczania naturalnych włosów

$
0
0
Witam Was w ten prawie jesienny, deszczowy dzień, który miał być gorący i słoneczny, ale coś poszło nie tak ;)


Moje naturalki mają już rok, więc dzisiaj powinnam świętować, w końcu każda okazja do świętowania jest ponoć dobra. Byłam dzisiaj u fryzjera (tego co zwykle, salon Fanaberia w Wawrze), tym razem poprosiłam panią Dagmarę o cięcie na prosto, bo obecnie prawie codziennie noszę warkocze lub koki i wygodniej mi będzie z równymi włosami. Na zdjęciach możecie zobaczyć, jak bardzo moje włosy się nie falują po wysuszeniu suszarką ;)

Co było najtrudniejsze w zapuszczaniu naturalek w tym roku?
- Poczucie brudnych włosów. Przy ciemniejszym odroście zaczęłam myć włosy codziennie, jeśli nosiłam je rozpuszczone. Po wyrównywaniu koloru było lepiej, ale naturalne włosy szybko stawały się ciemniejsze, niż farbowane. Teraz to już nie stanowi problemu, najciężej było wtedy, gdy odrost był krótszy.

- Widok pięknych, jasnych blond włosów na ulicach. Widać, że bardzo duża część kobiet i dziewczyn naprawdę dba o włosy i jest co podziwiać :)

- Niecierpliwość. Czyli zastanawianie się "kiedy będę miała już w pełni naturalne włosy". Trochę to w sumie bez sensu, bo teraz wcale nie jest tak źle i jasne pasemka fajnie ożywiają twarz.

A co było najfajniejsze w zapuszczaniu naturalek?
- Brak konieczności farbowania odrostu. Wcześniej już po 2 tygodniach nie byłam za bardzo zadowolona z odrostu (przy niektórych farbach trochę później), teraz nie mam tego problemu.

- Zaskoczenie. Myślałam, że mój naturalny kolor włosów jest inny, bardzo zimny i szary. Oczywiście, wszystko zależy od światła, ale mój blond jest znacznie cieplejszy, niż myślałam. Do tego dobrze się czuję z moją naturalną grzywką, chętniej teraz sięgam po szminki w intensywnych kolorach, w których wcześniej wyglądałam jak idź-stąd-i-nie-wracaj.

- Zmiana. Lubię zmiany. Wcześniej zależało mi na zapuszczeniu włosów, a teraz mam nowy cel ;)

No to... zapuszczam dalej. Miłego weekendu! :)


z fleszem



Moja obecna pielęgnacja

$
0
0
jeszcze trochę spuszone, tu po wysuszeniu

Cześć,
postanowiłam opisać swoją obecną pielęgnację. Od jakiegoś czasu brakowało mi systematyczności jeśli chodzi o wcieranie kozieradki. Efekt- masowo wypadające włosy :( Na szczęście, teraz powoli wszystko wraca do normy i jestem zadowolona ze stanu włosów i skóry głowy. Na razie postanowiłam dać sobie spokój z wyrównywaniem koloru, w związku z czym częściej związuję włosy (zazwyczaj noszę francuza, którego widać na zdjęciu).

Przed myciem
Wcierka: kozieradka
Olej lniany
Myję włosy rano, więc wieczorem wcieram kozieradkę i nakładam na włosy olej lniany (zazwyczaj na suche włosy)

Mycie
Szampon:  Joanna wzmacniający (KLIK) - szampon pewnie za jakiś czas opiszę, póki co mogę powiedzieć, że pięknie pachnie i dobrze myje.
Myję włosy tylko przy nasadzie. Zawsze 2 razy ;)

Odżywka/ maska:
Kallos Omega lub Banana (czasami dodaję do nich keratynę), co jakiś czas Biovax olejowy
Jak mam czas, to nakładam czepek i trzymam ok. pół godziny

Po myciu:
Odżywka dwufazowa Gliss Kur do włosów farbowanych
rozczesywanie na mokro TT (tylko do tego się nadaje :P )

Czasami jedwab CHI

Co jest na pewno do zmiany?
- wprowadzenie drugiego oleju, najlepiej powrót do kokosowego lub Vatiki
- Kallosy- wersja Keratin działała u mnie o niebo lepiej i do niej właśnie zamierzam wrócić
- częściej używać półproduktów
- powrócić do stosowania wcierki Jantar po myciu włosów

A czy Wy byłyście ostatnio zachwycone jakimś kosmetykiem albo zabiegiem regenerującym?

Miłej niedzieli!

Aktualizacja włosowa- ponad 16 miesięcy zapuszczania naturalek

$
0
0


Cześć,

pojawiam się z zatrważającą nieregularnością, ale to cud, że znajduję jeszcze siłę i czas na to, by w ogóle chociaż UMYĆ włosy, że o ich pielęgnacji nie wspomnę ;) Ledwo ze wszystkim wyrabiam, chociaż może to i lepiej- nie mam czasu się zastanawiać zbytnio nad włosami, co przekłada się na to, iż jedyne co z nimi robię to ewentualne olejowanie, mycie, nałożenie i zmycie maski (odżywek do spłukiwania nie posiadam, chyba, że ktoś uważa Kallosy za odżywki) i suszenie. Czasami jeszcze zaplatam je w warkocz.






Nie farbuję odrostów od 16 miesięcy, najgorszy etap zapuszczania mam już za sobą. Jestem bardzo zadowolona z włosów, chociaż powinnam udać się do fryzjera- moje końcówki dobrze się rozczesują i nie sprawiają mi problemów, ale podczas mycia (myję zawsze z głową w dół) widzę, że są mocno wymęczone. Może w końcu uda mi się zapisać do fryzjerki :D 

Jakich kosmetyków ostatnio używam...

od siostry ciotecznej dostałam dwa ciekawe
olejki Najel: eliksir z trzech olejków (olej ze słodkich migdałów, czarnuszka i oliwa) oraz monoi. Na razie ciężko mi cokolwiek powiedzieć, gdyż stosuję je dopiero od miesiąca. Monoi jest świetny zarówno do ciała (mam strasznie suche łydki!) jak i do włosów.




Poza tym, zużyłam Kallos Pro-tox z kolagenem, keratyną i kwasem hialuronowym i nie jest to mój ulubiony Kallos (dla przypomnienia- najbardziej lubię wersję keratynową).

Ponadto kończę już maskę Biovax proteinową i muszę przyznać, że bardzo przypadła mi do gustu, aczkolwiek stosuję ją nie częściej, niż raz na 2 tygodnie. 

Wróciłam też do maski Elseve Total Repair (biało-czerwona) i sprawuje się cudownie.
Nowością są u mnie Kallos Multiwitamina (czeka na pierwsze testy) i kawiorowy (mocny, raczej męski zapach), która to wersja bardzo przypadła mi do gustu. A czy któraś z Was je stosowała?
z fleszem
Tak, wiem, sporo masek zużywam, ale myję włosy codziennie :)

Niedługo skończę też piankę Pantene (mus głęboko nawilżający) i mogę przyznać, iż ten zakup był strzałem w dziesiątkę, wolę tę piankę od odżywek w spreju. Chociaż tak naprawdę, to zazwyczaj po spłukaniu maski już nic na włosy nie nakładam.

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę udanego weekendu!


Viewing all 51 articles
Browse latest View live